Ukwaphula Iindaba Zamanye Amazwe Iindaba eziziiNdaba zokuHamba Ukuhamba ngeshishini inkcubeko Education ukonwatyiswa iindaba abantu Xanduva Tourism Iindaba zeWired Travel komzila Ngoku

Iindawo eziphezulu ezili-10 ezisebenzela abantu abazimeleyo ehlabathini

Iindawo eziphezulu ezili-10 ezisebenzela abantu abazimeleyo ehlabathini.
Iindawo eziphezulu ezili-10 ezisebenzela abantu abazimeleyo ehlabathini.
Ibhalwe ngu UHarry Johnson

Njengoko ukuveliswa kwedijithali kuyitshintsha indlela esisebenza ngayo, iiyure eziqhelekileyo zeofisi ziba yinto yakudala.

Print Friendly, PDF & Email
  • IJapan lelona lizwe libi kakhulu kubantu abazimeleyo, kunye neFreelancer Score ye-3.99/10 nje. Oku kubangelwe ikakhulu kukungasebenzi kakuhle kakhulu malunga nokukhangela umsebenzi ozimeleyo, amandla aphantsi wamalungelo asemthethweni wabasebenzi, kunye nokusebenza kakubi kwiGlobal Gender Gap Index.
  • I-Singapore lilizwe elinesantya esiphezulu se-intanethi kwi-256.03 Mbps. 
  • I-Netherlands inomdla kakhulu kuma-freelancers ngophendlo lwe-1,305 lwenziwa ngabantu abayi-100,000.

Njengotshintsho lwedijithali iyayiguqula indlela esisebenza ngayo, kwaye iiyure zeofisi eziqhelekileyo zisiba yinto yexesha elidlulileyo, iingcali zezimali zichonge awona mazwe angcono kwihlabathi ukuba ngumsebenzi osebenza ngokuzimeleyo.

Ukuqhuba uphononongo, amazwe anikwe amanqaku aqhelekileyo kwi-10 kwinto nganye, kubandakanywa isantya sebroadband, iindleko zokuphila, amandla wamalungelo omthetho wabasebenzi, isalathiso solonwabo kunye nokufumaneka kweendawo zokusebenzisana.

Amazwe ali-10 agqwesileyo ukuze ube ngumsebenzi ozimele:

UhluIgama lelizweIzantya zeBroadband kaJulayi 2021 (Mbps)Iindleko zeBroadband ngenyanga ka-2020 (USD)Ukukhangela uMsebenzi oZisebenzelayo nge-100,000 nganyeAmalungelo amiselwe ngokomthetho 2019iGlobal Gender Gap Index 2020Iindleko zokuphila ngoMntu ngamnye, ngenyanga (USD)INdawo zokuSebenza ngokubambisana kwi-100,000 nganyeHappiness Index 2017-2019Inqaku le-Freelancer
1Singapho 256.0333.431,05880.724971.092.326.3777.35
2Nyu Zilend164.0662.94554120.799944.862.187.37.20
3Speyin187.8843.4368950.795719.371.586.4016.53
4Ostreliya85.3259.25964110.731974.161.957.2236.49
5Dominikha208.552.0255880.7821,094.991.087.6466.48
6Khanada174.5376.1464990.772889.21.567.2326.45
7Swizalend214.8269.3767260.7791,586.172.507.566.36
8Lithuwaniya132.1813.3559960.745617.421.646.2156.35
9Swiden163.3148.437970.82953.141.237.3636.34
10Ayalend116.1948.5561670.798979.521.717.0946.27

Singapho ithatha indawo ephezulu njengeyona ndawo ilungileyo yokusebenza njengomntu osebenza ngokuzimeleyo ngo-2021, enamanqaku ayi-7.35. I-Singapore ixhamla kwi-broadband efikelelekayo zombini (i-$ 33.43 ngenyanga) kwaye ngokukhawuleza okukhulu (256.03 Mbps). Ilizwe lisebenza ngamandla kuyo yonke ibhodi, nangona ingeyiyo eyona ndawo inexabiso eliphantsi yokuhlala kwaye kusekho indawo yokuphucula ngokwemigaqo ye-Happiness Index yamanqaku.

Print Friendly, PDF & Email

Malunga nombhali

UHarry Johnson

UHarry Johnson ubengumhleli wesabelo eTurboNews phantse iminyaka engama-20. Uhlala eHonolulu, eHawaii, kwaye usuka eYurophu. Uyakuthanda ukubhala nokugubungela iindaba.

Shiya Comment

1 Comment

  • Ndijoyine kunye neqonga lakho lokubhala amanqaku. Ndingumbhali wenqaku olichule noneminyaka emithathu yamava ngegrama ekwinotshi ephezulu ngaphandle kokukopa.