24/7 eTV BreakingNewsShow : Cofa kwiqhosha levolumu (ezantsi ngasekhohlo kwesikrini sevidiyo)
Iindaba eziziiNdaba zokuHamba iindaba abantu Resorts Xanduva Theme Parks Tourism Ukuhlaziya indawo ekuyiwa kuyo Iindaba zeWired Travel komzila Ngoku Iindaba zase-USA ezaphulayo

Ezi paki zikazwelonke zase-US zezona zijongelwe phantsi

Ezi paki zikazwelonke zase-US zezona zijongelwe phantsi
Ezi paki zikazwelonke zase-US zezona zijongelwe phantsi
Ibhalwe ngu UHarry Johnson

IiNdunduma zaseIndiana ziphakathi kweepaki zesizwe ezihanjelwe kakhulu elizweni, zinabatyeleli abazizigidi ezi-2.3 ngo-2020, kodwa kubonakala ngathi ababaninzi abantu ababethwa ngumoya ngepaki yeli chibi, benabantu abangama-51% abayijonga njengeyona ibalaseleyo.

Print Friendly, PDF & Email
  • Iipaki zikazwelonke zase-US ezinje ngeYosemite kunye neGrand Canyon zitsala izigidi zeendwendwe minyaka le.
  • Uphononongo olutsha luhlalutye uphononongo lweepaki zikazwelonke zase-US ezinabantu abangaphantsi kwesigidi esinye seendwendwe ngonyaka ukuveza ezona ziphantsi.
  • Olu phononongo luye lwajonga kweyona paki yesizwe igqithileyo eMelika.

Iipaki zesizwe ezidumileyo ezinje ngeYosemite kunye Grand Canyon kutsala izigidi zabakhenkethi minyaka le, ezinokwenza kube nzima ukuba iindwendwe zibemnye nendalo xa iindlela zigcwele kwaye kukho imigca yokujonga.

Ke ukuba ufuna ukubaleka izihlwele kwaye ufumane elinye lamagugu afihlwe kakhulu elizweni, zeziphi iipaki zesizwe ekufuneka uye kuzo?

Isifundo esitsha sihlalutye uphononongo lwe Ipaki yesizwe yase-USkunye nabakhenkethi abangaphantsi kwesigidi esinye ngonyaka ukuveza ezona paki zelizwe ziphantsi. Uphononongo luye lwajonga ezona paki zigqithisileyo eMelika, kunye nenani labakhenkethi ngaphezulu kwesigidi esinye kuvavanyo olubi. 

Iipaki ezili-10 eziphambili zelizwe ezise-USA  

UhluIpaki yelizweIindwendwe zizonke (2020)% yohlolo “olugqwesileyo”
1IGlacier Bay, eAlaska5,74892.9%
2IKenai Fjords, eAlaska115,88289.9%
3IGlacier, eMontana5,74888.8%
4ICrater Lake, eOregon670,50087.1%
5I-Redwood, eCalifornia265,17786.2%
6EBadlands, eMzantsi Dakota916,93286.1%
7Sequoia, eCarlifonia796,08683.6%
8IiTortugas ezomileyo, eFlorida48,54382.9%
8IHaleakalā, eHawaii319,14782.9%
10I-White Sands, eNew Mexico415,38382.3%

Ngenxa yokuba ibekwe phezulu eAlaska, kusenokungamangalisi ukubona ukuba iGlacier Bay ifumene nje iindwendwe ezingama-5,748 ngonyaka ka-2020. , kunye ne-92.9% yokuhlaziywa kwepaki kwi-Tripadvisor ukuyichaza njengelungileyo!

Enye ipaki yaseAlaska ithatha indawo yesibini, iKenai Fjords ifumana umndilili wama-89.9% kuvavanyo “olugqwesileyo” kodwa ngaphezulu nje kwe-100,000 labatyeleli ngonyaka. IKenai Fjords likhaya leHarding Harding, yenye yezona ndawo zinkulu zomkhenkce elizweni, elingumthombo wobuncinci bomkhenkce wama-38 kunye neefjords ezininzi.

Print Friendly, PDF & Email

Malunga nombhali

UHarry Johnson

UHarry Johnson ubengumhleli wesabelo eTurboNews phantse iminyaka engama-20. Uhlala eHonolulu, eHawaii, kwaye usuka eYurophu. Uyakuthanda ukubhala nokugubungela iindaba.

Shiya Comment