24/7 eTV BreakingNewsShow : Cofa kwiqhosha levolumu (ezantsi ngasekhohlo kwesikrini sevidiyo)
Ukwaphula Iindaba Zamanye Amazwe Iindaba eziziiNdaba zokuHamba Ukuhamba ngeshishini Iindaba zaseGrisi zokuPhula Iindaba Eziphambili zaseHawaii Icandelo lokungenisa izihambi Iindaba zaseIndonesia eziQhekezayo iindaba Ukwakha kwakhona Xanduva Tourism Ukuhlaziya indawo ekuyiwa kuyo Iindaba zeWired Travel komzila Ngoku Iindaba zase-USA ezaphulayo Iindaba ezahlukeneyo

Ukutshona kwelanga kweHawaii Mhle kodwa ayisiyiyo eyona ilungileyo?

Ukutshona kwelanga kweHawaii Mhle kodwa ayisiyiyo eyona ilungileyo?
Ukutshona kwelanga kweHawaii Mhle kodwa ayisiyiyo eyona ilungileyo?
Ibhalwe ngu UHarry Johnson

Uphononongo lujonge inani lamanqaku okuhamba kunye neeblogi ezincomela indawo ekuyiwa kuyo, inani lezithuba ze-Instagram kunye nenqanaba longcoliseko olubangelwa kukukhanya okungeyonyani.

Print Friendly, PDF & Email
  • Isifundo esitsha sityhila iindawo ezintle zokutshona kwelanga kwihlabathi liphela.
  • Uninzi lweendawo ezilungileyo kakhulu zokutshona kwelanga eUnited States zifumaneka eHawaii.
  • Indawo ekuye yagqama ngakumbi kunayo nayiphi na enye sisiqithi saseGrisi iSantorini.

Ngothintelo lokuhamba luthamba kancinci, uphando olutsha lubonisa ezona ndawo zintle zokutshona kwelanga kwihlabathi liphela kwaye Hawaii yeyona ndawo ilungileyo yesi-3.

Olu phononongo lujonge inani lamanqaku okuhamba kunye neeblogi ezincomela indawo ekuyiwa kuyo, inani lezithuba ze-Instagram kunye nenqanaba lokungcoliseka kwendalo okubangelwe kukukhanya okungekuko kwindawo nganye ukubanika amanqaku okutshona kwelanga ngaphandle kwe-10.

Iindawo ezi-10 eziphambili zokushona kwelanga kunye nokuphuma kwelanga

UhluIndawoilizweInani lamanqaku / iibhloko Ilanga le-Instagram postsUkuphuma kwelanga kwi-Instagram postsUkudibana kokutshona kwelanga kunye nokuphuma kwelanga kwi-Instagram postsUkuqaqamba (mcd / m2)Amanqaku okutshona kwelanga
1SantoriniGrisi12105,6922,417108,1090.6278.29
2BaliIndoneshiya5154,37620,590174,9660.2167.13
3Hawaiieunited States5113,66620,869134,5350.1796.62
4Rio de JaneiroBrazil4231,1932,874234,0679.625.70
5Ipaki yeSizwe yaseGrand Canyoneunited States78,1633,31911,4820.1735.65
6Angkor WatKhambodiya61,96021,94323,9030.2685.49
7key WestFlorida643,6102,65746,2672.245.38
8MaldivsMaldivs616,0261,19017,2160.9165.27
9Haleakalāeunited States410,08633,04943,1350.1755.15
10UluruOstreliya416,6769,05625,7320.1724.93

Indawo eyayiqaqambile ngaphezu kwayo nayiphi na indawo yayisisiqithi saseGrisi iSantorini, ekucingelwa ukuba sesona siqithi sihle kwiziqithi ezincinci zeli lizwe, ezaziwa ngamatye aphakamileyo naziimhlophe ezimhlophe kunxweme loLwandle iAegean. 

I-Santorini yacetyiswa kumanqaku angaphezulu lee kunayo nayiphi na enye indawo esiyijongileyo kwaye nayo ayinangxaki kukungcoliseka kokukhanya njengezixeko ezikhulu, ngokuqaqamba kwe-0.627 mcd / m2.

Indawo yesibini efanelekileyo yokuya esibhakabhakeni liBali eIndonesia. I-Bali ineelwandle ezininzi kunxweme olusentshona ezinje ngeJimbaran Beach apho ungabukela khona ilanga litshona ngotywala okanye ukuluma ukutya kwindawo enye yolwandle kunye neeresityu njengoko ilanga liwela ngasemva kolwandle.

Uninzi lokutshona kwelanga okuhle eUnited States kunokufumaneka eHawaii, kubandakanya nepaki yesizwe iHaleakalā, kodwa Aloha Urhulumente ukwayikhaya kwezinye iilwandle ezilungileyo kwihlabathi kwaye uza kwindawo yesithathu kuphando. Isanti emhlophe ekhazimlayo yokuthandwa koNxweme lwaseKohala ilungele ukubukela uLwandlekazi lwePasifiki lujika lube yimibala eqaqambileyo epinki, emthubi, kunye neorenji.

Print Friendly, PDF & Email

Malunga nombhali

UHarry Johnson

UHarry Johnson ubengumhleli wesabelo eTurboNews phantse iminyaka engama-20. Uhlala eHonolulu, eHawaii, kwaye usuka eYurophu. Uyakuthanda ukubhala nokugubungela iindaba.

Shiya Comment